Historie - Talisman - Kapela

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Historie

Kapela
 
 

Počátek a název kapely by se dal datovat někdy kolem roku 2004-2006. Kapela v předchozím  období  vystupovala pod názvem Hudba pana Kováře, České Boty rock, a někteří členové pod názvem Rytmix nebo hudba pana Charváta.
Myslím, že to tenkrát začalo asi nějak takto:
      Někdy v letech 1993-1996 se učí dětí z Velké Turné na hudební nástroje. Po pár zkouškách se naučí vánoční koledy, které poté o Vánocích přehrávají po vesnici a koledují na flétny, kytary a klávesy. Po Vánocích v roce 1996 přichází  s nápadem, že by mohli začít hrát a zkoušet písničky ze zpěvníků „Já písnička“ a tehdejšího populárního časopisu „Hitbox“
Je úsměvné, že první aparatura byla složena z gramofonu a dvou kotoučových magnetofonů. Ty byly propojeny do velkých reprobeden, jenž. Pak samozřejmě přišly první značkové zesilovače.
Příchodem jara, z mnohačlenné skupiny mladičkých hudebníků, vydržel pouze Marian Hauser a Josef Turek, které dál táhla cesta potulných muzikantů.
V létě 1997 Marian Hauser a Josef Turek nahrávají svou první demo kazetu.
Po letních měsících se začíná utvářet nová sestava (Marian Hauser–klávesy zpěv, Josef Turek–kytara, basa, zpěv, David Majer-kytara, Jiří Červenka-bicí, Petr Bašta-kytara) a začnou si říkat České Boty rock. Po pravidelném zkoušení je dohodnut první termín koncertu dne 17. 7.1998.
Po odchodu Jiřího Červenky a Davida Majera, zůstává Marian Hauser-klávesy, Josef Turek – basa, kytara, Petr Bašta-kytara.Bicí si vyzkoušel v této sestavě i Jaroslav Slavík. Kapela dále vystupuje po hospůdkách a akcích v tříčlenném obsazení Marian Hauser, Josef Turek, Petr Bašta a odehrají nejednu zábavu.
V roce 2002 Kapela České boty rock ukončuje svou existenci. Josef Turek odchází do kapely Rytmix Jiřího Charváta a Marian Hauser odchází do Hudby Václava Kováře.
Po nečekaných událostech v letech 2004 a 2005 hostují Marian Hauser a Josef Turek dle potřeby v obou jmenovaných kapelách.   
V roce 2005 dochází k velkým změnám.  Marian Hauser a Josef Turek společně vystupují jako duo na mnoha menších akcích a oprašují písně z repertoáru kapely České Boty rock, tím vzniká kapela Talisman . Do tohoto seskupení jsou přibráni další členi s bohatou hudební historií: Václav Kursch–basa z kapely Rytmix a Honza Kursch-bicí, Radim Svoboda –zpěv, trumpeta, Václav Kovář – bas křídlovka z kapely Hudba pana Kováře.
V roce 2010 odchází Václav Kursch a Honza Kursch.
Sézónu 2010 – 2011 přichází hostovat Jaroslav Slavík-bicí , Přemek Veselý-basa. Jaroslav Slavík po plesové sezóně odchází do kapely Orchidea a za bicí usedá na dva roky Petr Klikorka.
V roce 2013 nastupuje do kapely za bicí opět Jaroslav Slavík
.
Po úspěšné sezóně 2013-2014 bohužel z časových  rodinných důvodů opouští kapelu Josef Turek.
Novou posilou se stává Pavel Varnuška ,který obsadil pozici hráče  na Elektrickou kytaru.
Na basovou kytaru nastupuje nejmladší člen naší kapely Pavel Melichar. 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky